lutego
02
2010

iPad wchodzi do Europy

Nowy tablet od Apple pojawi się w Europie w tym samym czasie co w USA – dowiedział się serwis TechCrunch. Pojawiają się też plotki na temat kolejnego tabletu od Apple. Acer jest natomiast pierwszym konkurentem Apple, który zapowiedział, że na rynek tabletów nie wejdzie.

echCrunch podaje, że europejska ekipa PR firmy Apple potwierdziła dla niego, iż urządzenie iPad będzie dostępne w Europie w marcu. Ten zaprezentowany 27 stycznia dotykowy komputer przenośny ma w tym samym miesiącu pojawić się w sklepach amerykańskich.
Ponadto z informacji zdobytych przez TechCrunch wynika, że ceny urządzenia na rynku międzynarodowym zostaną ogłoszone w późniejszym czasie. Można się jednak spodziewać, że iPady będą na starym kontynencie trochę droższe. Podstawowy model może kosztować ponad 400 euro. Prawdopodobnie firma prowadzi jeszcze negocjacje z operatorami.

(więcej…)

Written by admin in: Elektronika, Komputery | Tagi:
lutego
02
2010

Nokie będą tańsze..

Rośnie konkurencja, więc spadają ceny - na taki krok zdecydowała się Nokia, która zdaje się zmierzać w kierunku sprzedaży tańszych smartfonów dla każdego.

Dla producentów telefonów komórkowych rok 2009 zdecydowanie nie należał do udanych. Wciąż spadała sprzedaż, co przełożyło się na gorsze wyniki finansowe wielu firm, także tych największych. Gdyby nie rosnące dynamicznie zapotrzebowanie na smartfony, sytuacja wyglądałby znacznie gorzej. Dla kondycji samych firm oraz ich wizerunku znaczenie mają także pozwy patentowe - prawne argumenty wytoczyły już Apple, Nokia, Kodak, Research in Motion oraz Motorola. Nic nie wskazuje na to, by bieżący rok miał przynieść pod tym względem uspokojenie.

(więcej…)

Written by admin in: Elektronika, Firmy | Tagi:,
stycznia
31
2010

Prędkość łącz w Polsce

Łącze o prędkości od 1 do 2 Mb/s jest najczęściej spotykane w Polskich domach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wielu internautów nie potrafi sprawdzać prędkości swojego łącza - to niektóre wnioski z badań PBS przeprowadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Na stronach UKE znajdziemy obszerny (199 stron) raport z badań PBS. Dotyczy on m.in. telefonii stacjonarnej, komórkowej, dostępu do internetu i telewizji w Polsce. Badania zostały przeprowadzone na reprezentatywnej grupie gospodarstw domowych i generalnie pokazują, że stopień nasycenia usługami telekomunikacyjnymi w Polsce jest duży.

W niniejszym tekście przedstawimy wyniki dotyczące rynku dostępu do internetu. Aż 64,9% ankietowanych deklaruje, że posiada w swoim gospodarstwie domowym komputer, a 89,1% z tych gospodarstw ma w domu dostęp do internetu.
(więcej…)

Written by admin in: Internet | Tagi:, ,
stycznia
30
2010
--

20 najpopularniejszych telefonów ubiegłego roku

Który z wielu telefonów był w Polsce numerem jeden? Śledząc publikowane w ubiegłym roku rankingi popularności można było wytypować zdecydowaną faworytkę.

Królową popularności roku 2009 została muzyczna Nokia 5800 XpressMusic. (na zdjęciu) Szumnie zapowiadany, wsparty mocną kampanią marketingową pierwszy fiński dotykowiec z systemem S60 spełnił oczekiwania swoich twórców. O skandynawskiej piękności, która oficjalnie zadebiutowała w Polsce 16 lutego ubiegłego roku głośno było na długo przed datą premiery.

Lista najpopularniejszych telefonów grudnia przedstawia się następująco:
1. Nokia 5800 XpressMusic
2. Nokia 6300
3. Nokia E51
4. Nokia N95
5. Samsung I900 Omnia 8 GB
6. LG KP500 Cookie
7. Nokia N95 8 GB
8. Samsung S5230 Avila
9. Nokia E66
10. LG KU990 Viewty
11. Nokia N97
12. HTC Touch Diamond 2
13. Nokia N96
14. Nokia 5310
15. Sony Ericsson C905
16. Sony Ericsson C902
17. Nokia 6303 Classic
18. Nokia N82
19. Nokia 2760
20. Sony Ericsson C702

(więcej…)

stycznia
30
2010
--

Nowe funkcje w YouTube

Największy na świecie serwis z wideo - Youtube - doczekał się sporej porcji zmian wprowadzanych za pośrednictwem TestTube, laboratoryjnego serwisu opracowującego rozwiązania dla YouTube.

Na początek wprowadzono obsługę HTML5. Oznacza to, że użytkownicy przeglądarek Google Chrome oraz Safari (a także Internet Explorera po uprzednim zainstalowaniu wtyczki Chrome Frame) mogą już korzystać z funkcjonalności wynikających z obsługi tego standardu, na przykład możliwości odtwarzania wideo bez potrzeby instalowania jakichkolwiek wtyczek.

Kolejną innowacją jest nowy mechanizm wyszukiwawczy - Disco. Nie chodzi jednak o muzykę dyskotekową, lecz o projekt o pełnej nazwie YouTube Music Discovery Project. Za pośrednictwem nowego mechanizmu wyszukiwawczego możliwe jest odnajdywanie określonych utworów muzycznych, teledysków, konkretnych wykonawców. Wyniki wyszukiwań prezentowane są w formie gotowej listy odtwarzania. Ciekawostką jest funkcja “Miksuj”, dzięki której już na podstawie jednego utworu konkretnego wykonawcy, wyszukiwarka Disco odnajdzie inne utwory z tego samego gatunku o podobnym brzmieniu

Written by admin in: Internet | Tagi:
stycznia
30
2010
--

Czwarta, stabilna wersja przeglądarki Google

Nick Baum, Product Manager odpowiedzialny w Google za przeglądarkę Google Chrome, opublikował wpis na oficjalnym blogu Google’a informujący o wprowadzeniu stabilnej, czwartej wersji przeglądarki.

Nowością w stosunku do poprzedniego, stabilnego wydania jest pojawienie się obsługi rozszerzeń (extensions). Podobnie jak w przypadku popularnego Firefoksa, także użytkownicy najnowszego, stabilnego Google Chrome mogą zwiększać funkcjonalność przeglądarki za pomocą dodatków. Baza extensions stale rośnie, obecnie na witrynie Google Chrome Extensions dostępnych jest już ponad 1500 rozszerzeń.

Drugą z najbardziej oczekiwanych przez użytkowników funkcji jest synchronizacja zakładek. Dzięki niej na każdym komputerze, na którym użytkownik będzie korzystał z przeglądarki Google Chrome, będzie zapewniony dostęp do tego samego zestawu zakładek.

Użytkownicy starszego wydania Google Chrome oraz wydań testowych otrzymają automatyczne powiadomienie o dostępnej aktualizacji w przeciągu tygodnia. Ci, którzy nie chcą czekać mogą już przesiąść się na najnowsze, stabilne wydanie Google Chrome 4.0.249.78 pobierając program z naszego działu z plikami.

Użytkownicy dotychczas korzystający z Google Chrome 3 mogą zainstalować najnowszą wersję bez potrzeby odinstalowywania poprzedniej. W przypadku dotychczasowego korzystania z wersji 4 beta, bardzo możliwe, że konieczne będzie jej zdeinstalowanie przed instalacją wersji stabilnej.

Written by admin in: Internet, Komputery | Tagi:,
stycznia
30
2010
--

Windows 8

Odkrycie byłego pracownika Microsoftu, ujawnia plany giganta z Redmond na najbliższe lata. Według harmonogramu, system Windows 8 miałby pojawić się na rynku już w 2011 roku.

Chris Green, były już pracownik Microsoftu, który z firmą z Redmond pożegnał się stosunkowo niedawno, odkrył niezwykle ciekawy harmonogram działań Microsoftu na najbliższe lata. Jeśli owe plany są autentyczne, to system operacyjny Windows 8 w wersji Ready To Market (RTM) będzie ukończony 1 lipca 2011 roku, czyli dwa lata po ukończeniu “Siódemki”. Zarówno serwerowy system operacyjny Windows Server 2012, jak i pakiet biurowy Office 2012 mają natomiast trafić do sprzedaży w rok i jeden dzień później - 2 lipca 2012 roku.

Written by admin in: Komputery | Tagi:
stycznia
30
2010
--

MusicDNA - następca MP3

Ma się pojawić nowy format muzyki kompatybilny wstecznie z MP3. Pozwoli on na wiązanie z muzyką dużej ilości danych, takich jak słowa piosenek, teledyski, informacje o koncertach. Te informacje będzie można aktualizować przez sieć, a użytkownicy nieautoryzowanej kopii nie dostaną aktualizacji.

Format o nazwie MusicDNA jest produktem norweskiej firmy BACH Technology, posiadającej filie w Niemczech i Chinach. Jednym z wynalazców nowego formatu jest Karlheinz Brandenburg, niemiecki inżynier dźwięku, który przyczynił się do wynalezienia formatu MP3.

MusicDNA ma już swoją stronę, ale w chwili obecnej nie znajdziemy tam wielu informacji na temat samego formatu. Dużo natomiast piszą o nim media. Reuters podaje, że MusicDNA ma dostarczać użytkownikowi wiele dodatkowych treści, np. słowa piosenek, teledyski, informacje o instrumentach grających solówki i wiele innych. Użytkownik mógłby sam decydować o tym, jak dużo (lub jak mało) informacji chce otrzymać.

Informacje dodawane do pliku mogłyby być aktualizowane za każdym razem, gdy użytkownik jest online. Dzięki temu mógłby otrzymywać bieżące newsy, informacje o koncertach itd. Użytkownicy pobierający nieautoryzowaną kopię byliby pozbawieni tego dodatku.

Według Reutersa wersja beta odtwarzacza MusicDNA ma być dostępna na wiosnę, a ostateczna wersja produktu może się pojawić latem

Written by admin in: Elektronika, Komputery | Tagi:,
stycznia
30
2010
--

Microsoft walczy z litewskim trackerem

43 mln USD żąda Microsoft od byłego właściciela serwisu LinkoManija. Wcześniej podejmowano działania przeciwko jego użytkownikom. Właściciel serwisu twierdzi, że pozywane są niewłaściwe osoby, a Microsoft nie zgłaszał wcześniej zastrzeżeń do żadnych plików.

W zeszłym roku litewska organizacja antypiracka LANVA wzięła na celownik serwis LinkoManija - największy tracker BitTorrenta na Litwie. LANVA przekazała policji ponad 100 adresów IP użytkowników serwisu LinkoManija, twierdząc, że wymieniali się oni plikami instalacyjnymi Windows 7 Ultimate.

LANVA jako dowód pokazała zrzut pokazujący listę peerów w programie uTorrent. Właściciel strony podkreślał, że taki zrzut nie stanowi dowodu. Zaczął też żądać wyjaśnień w sprawie pozyskania zrzutu.

Written by admin in: Firmy, Internet, Komputery | Tagi:, ,
stycznia
30
2010
--

Poczta Polska chce wprowadzić E-PRZESYŁKĘ

Poczta Polska chce wprowadzić E-PRZESYŁKĘ, czyli tańszą przesyłkę dla e-handlowców, która będzie dostarczana tylko do wybranego urzędu pocztowego. O jej nadejściu klienci dowiedzą się SMS-em albo e-mailem, a odbiór będzie możliwy w jednej z prawie tysiąca placówek pocztowych.

Do tej pory nasz narodowy operator pocztowy testował nowa usługę na grupie wybranych nadawców. Od stycznia 2010 roku jest ona dostępna dla wszystkich.
Usługa E-PRZESYŁKA polega na przyjęciu, przemieszczeniu oraz doręczeniu przesyłki rejestrowanej tylko poprzez jej wydań
w wyznaczonej placówce pocztowej wskazanej przez nadawcę. Wydanie paczki nastąpi po wcześniejszym powiadomieniu adresata o możliwości i miejscu jej odbioru pocztą elektroniczną albo przez SMS.

Written by admin in: Firmy, Internet, Usługi | Tagi:,

darmowy hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes